DANE PUBLICZNE, DANE NIEPUBLICZNE

Na wszystkich znanych mi portalach, mogę podawać do publicznej wiadomości wybrane przez siebie informacje o sobie. Mogę także nie życzyć sobie podawania do publicznej wiadomości swoich danych personalnych, takich jak data urodzenia, imię i nazwisko, czy adres zamieszkania i innych. Wiele serwisów społecznościowych oferuje przeróżne aplikacje. Żeby te aplikacje mogły poprawnie działać, wymagają uzyskania dostępu do konta użytkownika. W odniesieniu do części z nich, jest to zrozumiałe i uzasadnione wymaganie. Ale bywa też inaczej:

Nie rozumiem dlaczego niektóre z aplikacji, miałyby uzyskiwać niepubliczne informacje o mnie, aby móc poprawnie działać. Na przykład numer telefonu, albo podany przy zakładaniu konta adres poczty elektronicznej. Na zrzucie widać zablokowane przeze mnie aplikacje, na moim facebookowym koncie. Ponieważ gier online nie uznaję i w żadną nie gram, więc kilka uporczywie reklamowanych na moim profilu zablokowałem. Kuszenie aplikacjami. nie jest ograniczone do gier i są inne aplikacje. Na przykład spamerski szpieg na książce mordek. 

Ta aplikacja ma rzekomo informować użytkownika, kto odwiedza jego profil. Nie wnikam w powody, dla których ktoś chce wiedzieć, kto jego profil ogląda. Mnie taka wiedza nie jest potrzebna. Na koncie mojej facebookowej znajomej, pojawia się reklama tej aplikacji, na przemian ze spamem. Wyświetlany na jej koncie spam, dotyczy konkursów z łatwymi do wygrania smartfonami. Znajoma, niby ich wygrała trzy, w ciągu niecałych dwóch godzin!!! O kropki!!! Nawet pokazują ich zdjęcia, że niby to ona się tym chwali. Wyświetlanie spamu na profilu mojej znajomej nie wyjaśnia jak zostaną wykorzystane niepubliczne informacje na jej temat.   

2 thoughts on “DANE PUBLICZNE, DANE NIEPUBLICZNE”

Dodaj komentarz